Novigrad - Chorvatsko - dovolená 2018, pobyty, ubytování v soukromí

Novigrad

ChorvatskoIstrie > Novigrad

CHORVATSKO

ISTRIE

KVARNER

DALMÁCIE

OSTROVY

BLÍZKO U MOŘE

  >> Mapa Chorvatska

  >> Cesta do Chorvatska autem

  >> Letenky Chorvatsko

  >> Předpověď počasí Chorvatsko

  >> Turistika Chorvatsko  

 

Novigrad je malebné turistické letovisko, které leží mezi dvěma zátokami na západním pobřeží poloostrova Istrie. Letovisko má nádherně členité pobřeží s mnoha oblázkovými a kamennými plážemi. Stín vám zde poskytnou četné borovicové porosty. Na několika místech jsou vybudována betonová mola se schody či sjezdem pro vozíčky až do moře. Novigrad je město s významným historickým a kulturním dědictvím.

Navštívit zde můžete např. Gallerion jedná se o sbírku rakousko-uherského námořnictva, podobná sbírka se nachází jen ve Vídni, barokní palác hraběte Carla Rigo, románský kostel sv. Agáta, farní kostel sv. Pelagia a sv. Maksima zvonice je tu v létě otevřena veřejnosti a nabízí krásný výhled na Novigradskou riviéru. Zajímavostí a symbolem Novigradu jsou pozůstatky hradeb s cimbuřím, které jsou k vidění v centru starého města. Díky hradbám je město členem mezinárodní asociace opevněných měst (Walled Towns Friendship Circle – WTFC).

S dětmi můžete také navštívit moderní aquapark, který je v blízkosti města nebo nepřeberné množství slavností, které Novigrad v létě turistům nabízí. Mezi nejzámější patří např. gastronomický festival rybích specialit Gnam Gnam, Lidová slavnost Fešta sv. Pelagija či Večer pouličních kouzelníků.

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...